Tabletka na pchły i kleszcze dla kota, którą pupil zjada ze smakiem – czy to naprawdę działa?

Dla wielu opiekunów konieczność zabezpieczenia kota przed pasożytami zewnętrznymi wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami. Obroża i krople mogą powodować dyskomfort u wrażliwych mruczków, a wizja podania tabletki przeciw pchłom i kleszczom dla kota u większości właścicieli powoduje zimny pot. Na szczęście na rynku dostępne są preparaty w formie tabletek, które kot zjada ze smakiem. Jak to możliwe?

Smaczne tabletki na pchły i kleszcze dla kota – badania

Każdy opiekun, który choć raz próbował podać kotu tabletkę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne potrafi to być wyzwanie. W przeciwieństwie do psów, koty rzadko dadzą nabrać się na ukrycie tabletki w czymś smakowitym, ponieważ świetnie radzą sobie z wybieraniem najlepszych elementów w jedzeniu. Z kolei próby podania leku siłą zwykle wiążą się z ogromnym stresem dla zwierzęcia oraz walką o przetrwanie. Producenci preparatów przeciwko kleszczom doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego wypuszczając na rynek nowy produkt, przywiązali dużą wagę do tego, by podanie tabletki było łatwe i przyjemne zarówno dla kota, jak i dla jego opiekuna.

Tabletka na kleszcze dla kota AdTab posiada specjalne dodatki smakowe, dzięki którym są bardziej atrakcyjne dla czworonogów. Waniliowy smak i zapach preparatu jest w stanie zachęcić i przekonać nawet koty znane ze swojej tendencji do wybrzydzania. Producent przed wypuszczeniem tabletki do sprzedaży przeprowadził specjalne testy smakowitości. Wszystkie koty z łatwością zaakceptowały smak tabletki, a opiekunowie nie zauważyli żadnych trudności z podaniem leku. Dla wielu właścicieli taka możliwość jest prawdziwą rewolucją w kwestii ochrony przed pasożytami zewnętrznymi. 

Tabletki dla kota na pchły i kleszcze – jak działają?

Tabletki to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku, dlatego też niektórzy podchodzą sceptycznie do ich stosowania, nie wiedząc na czym polega ich działanie oraz czy zapewniają odpowiednią skuteczność. Jak działa tabletka od kleszczy dla kota? To bardzo proste!

Tabletki posiadają substancję czynną, która po zażyciu leku przenika z układu pokarmowego do krwiobiegu w organizmie zwierzęcia. W efekcie, gdy tylko kleszcz rozpocznie żerowanie na kocie i wbije się w skórę, jego układ nerwowy ulega paraliżowi, a następnie pasożyt umieraOkres ochronny większości tabletek wynosi cztery tygodnie. W przypadku tabletek AdTab zastosowano czystą formę aktywną lotilaneru – S-enancjomer, dzięki czemu organizm zwierzęcia jest w mniejszym stopniu obciążony ryzykiem działań niepożądanych.